budowa wiaduktu

i

Autor: źródło MZDIK Radom

Inwestycje

Pełną parą ida praceprzy budowie wiaduktu w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej

2024-03-27 13:07

​Zgodnie z harmonogramem idą prace przy budowie wiaduktu w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej w Radomiu - zapewniają drogowcy. Inwestor rozpoczął już prace związane z budową podpór wiaduktu tuż przy blokach od strony ze Zbrowskiego

Drogowcy zapewniają, że teraz będzie widać jak przebiega budowa wiaduktu. Inwestor rozpoczął stawianie rusztowań. Przypomnijmy. Postawione mają zostać dwa wiadukty podobnie jak jest na ul. Żółkiewskiego.

Aby móc przystąpić do tak zwanego deskowania, a następnie do montażu zbrojenia płyty południowego wiaduktu, pracownicy wykonawcy musieli postawić szpaler rusztowań. Zadanie to wymagało niezwykłej precyzji. Obecnie na pomoście trwają już prace zbrojeniowe. Postępują one coraz dalej w kierunku torów, począwszy od strony przyczółku tuż za ulicą Zbrowskiego. Jak już wcześniej informowaliśmy, nowa przeprawa nad torami będzie składała się z dwóch równoległych wiaduktów, podobnie jak jest to na przykład na ulicy Żółkiewskiego czy na alei Wojska Polskiego. Roboty przy południowej jezdni są bardziej zaawansowane, ponieważ harmonogram przewiduje, że ma ona zostać otwarta nieco wcześniej niż druga część. Nie oznacza to bynajmniej, że po północnej stronie nic się nie dzieje. Stoją tam już masywne betonowe filary z oczepami, na których wkrótce rozpoczną się podobne prace konstrukcyjne. Ruch pociągów odbywa się bez zakłóceń. Po stronie Dzierzkowa - tam, gdzie nie koliduje to bezpośrednio z robotami mostowymi - trwają już prace drogowe. W tym rejonie powstaje podbudowa przyszłych jezdni, w tym między innymi wlotu ulicy Średniej i jej nowego połączenia wzdłuż wiaduktu z ulicą Metalową. Ustawiane są również krawężniki oraz układane nowe chodniki i zjazdy do posesji - mówi Dawid Puton rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Prace przy budowie wiaduktu mają się zakończyć do lata 2025 roku.