makulatura

i

Autor: źródło: pixabay.com

W zamian za surowiec - upominek. W piątek zbiórka makulatury

2021-08-18 14:02

W piątek, 20 sierpnia przy alei Grzecznarowskiego w Radomiu odbędzie się zbiórka makulatury oraz elektrośmieci. Mieszkańcy będą mogli pozbyć się zalegającego surowca oraz zużytego sprzętu, a w zamian otrzymają drobny upominek.

Zbiórka makulatury odbędzie się w piątek, 20 sierpnia przed supermarketem przy alei Grzecznarowskiego w godzinach między 13 a 17.

W ramach akcji przyjmowane będą kartony i tektura, papier pakowy, torby i worki papierowe, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, gazety i czasopisma niepowleczone lakierem i folią, książki i zeszyty bez twardych i powlekanych okładek, a także duży i mały sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych - powiedziała nam Katarzyna Piechota-Kaim, kierowniczka Biura Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Odbędą się także warsztaty.

Zbiórkom towarzyszyć będą warsztaty trash artu, gdzie elementy pochodzące z recyklingu elektrycznych śmieci zamienią się w prawdziwe dzieła sztuki. Dla uczestników przewidziano drobne upominki. Głównym założeniem akcji jest zwiększenie ilości zebranych selektywnie odpadów na terenie Gminy Miasta Radomia, w celu osiągnięcia nałożonych przepisami prawa poziomów recyklingu - dodaje Katarzyna Piechota-Kaim.

Zaplanowano także kolejną zbiórkę - ta odbędzie się w piątek, 3 września przy hipermarkecie przy ulicy Toruńskiej.