Żółta strefa: nowe ograniczenia w Radomiu! Sprawdź, co się zmieni

2020-10-16 11:12

Decyzją rządu od soboty, 17 października powiat radomski zostanie objęty tzw. strefą czerwoną. Jednak Radom nadal pozostaje w strefie żółtej. Zostaną wprowadzone nowe ograniczenia związane m.in. z organizacją imprez czy komunikacją miejską.

Radom żółtą strefą został objęty w sobotę, 10 października. Jednak decyzją rządu, od soboty, 17 października cały powiat radomski trafi do strefy czerwonej – z wyłączeniem miasta Radom. Zostaną wprowadzone też nowe ograniczenia obowiązujące w Radomiu.

Nowe ograniczenia będą dotyczyć przede wszystkim szkół, lokali gastronomicznych oraz organizacji imprez okolicznościowych. Decyzją rządu uczelnie wyższe oraz szkoły ponadpodstawowe, znajdujące się w żółtej strefie będą działały w systemie hybrydowym. Oznacza to, że część studentów i uczniów będzie odbywała naukę w placówce, a część – z domu.

Kolejne ograniczenie dotyczy działalności lokali gastronomicznych. Te w godzinach od 6 do 21 będą funkcjonować normalnie, jednak zajęty będzie mógł być co drugi stolik. Z kolei po godzinie 21 z restauracji i barów będziemy mogli skorzystać tylko w formie „na wynos”.

Wracają też obostrzenia związane z komunikacją miejską. Od soboty, 17 października pasażerowie będą mogli maksymalnie zajmować 50% miejsc siedzących w autobusach lub 30% wszystkich miejsc.

Jest także zła wiadomość dla przyszłych państwa młodych. Od poniedziałku, 19 października w weselach i imprezach okolicznościowych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 20 osób, jednak bez zabawy tanecznej. W kościołach i uroczystościach religijnych będzie obowiązywać ograniczenie do 4 mkw na jedną osobę. Zgromadzenia publiczne zostają ograniczone do 25 osób.

Kibice radomskich klubów również spotkają się z ograniczeniami. Od soboty, 17 października wszystkie mecze i wydarzenia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności. Z kolei w wydarzeniach kulturalnych będzie mogło brać udział jedynie 25% publiczności. Dodatkowo zostaje zawieszona działalność basenów, aquaparków oraz siłowni.

Nowe ograniczenia w żółtej strefie

i

Autor: źródło: twitter Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Od soboty, 17 października będą obowiązywać nowe ograniczenia w Radomiu. To w związku z objęciem miasta w ubiegłym tygodniu żółtą strefą

Przypomnijmy, że zarówno na ulicy, jak i w autobusach oraz publicznych pomieszczeniach zamkniętych, czyli m.in. w sklepach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?
Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa